Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinenika85 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt MIŁOSNA w IGN Projekt
3859 odwiedzin | wpisów: 15, komentarzy: 41, obserwuje: 3
 

Powoli do przodu :)

autor: nika85 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

    Dopóki jest to możliwe staramy się robić jak najwięcej w naszym domku. Prace na zewnątrz budynku planujemy dopiero na wiosnę, za to w środku możemy działać. I tak oto powstaje nasz komin. Zdecydowaliśmy się na komin systemowy firmy Hoch. Potrzebowaliśmy takiego z 4 wentylacjami, a to niestety kosztuje. Za namową pana w sklepie postanowiliśmy, że komin dymowy - oczywiście bierzemy firmy Hoch, natomiast wentylacja to zwyczajne betonowe elementy. Czy ta kombinacja wyjdzie nam na dobre - czas pokaże.  Póki co cieszymy się, że w końcu spełnia się nasze marzenie i  że wreszcie mamy swoje miejsce na ziemi.

A tak wygląda nasza kominowa kombinacja :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Kuchnia - moje królestwo, jak narazie tylko w wyobraźni :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

    Okna zamawialiśmy w firmie JOCZ. Wysyłałam prośbę o kosztorys do kilku firm i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że Jocz w cale nie jest droższy od naszych suwalskich firm. Zamówiliśmy pakiet 3-szybowy, z zewnątrz antracyt. Całość wyniosła nas nie całe 10 000zł. Dostaliśmy rabat 40%. Opinie o Joczu słyszałam bardzo dobre, tym bardziej, że kilku naszych sąsiadów również korzystała z usług tej firmy. Na pierwszy rzut oka wyglądają super. Mam nadzieję, że będą nam dobrze służyć.

Pozdrawiam wszystkich :)
Nasza przygoda z projektem MIŁOSNA

autor: nika85 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

         Nasza przygoda z budową własnego domu trwa już kilka lat. Niestety już na etapie adaptacji trafiliśmy na liczne utrudnienia. Głównie za sprawą pana architekta, któremu realizacja złożonego przez nas zlecenia zajęła ROK! Dlatego moja dobra rada - dobrze sprawdź osobę, z którą będziesz współpracować. W naszym przypadku nie obyło się bez wizyty na komisariacie policji (facet nie chciał nam oddać dokumentów) i na przedsądowych pismach. SZOK! W końcu gdy uporaliśmy się z architektem do wiatru wystawił nas również kierownik budowy. Po kolejnym telefonie i ponownie przełożonym spotkaniu, odpuściliśmy. Skontaktowaliśmy się z człowiekiem, który nadzorował budowę u naszych sąsiadów i od tamtej pory wszystko zaczęło się w końcu układać. I tak pod koniec lata 2013 roku udało nam się zrobić wykop i postawić piwnicę. W zeszłym roku udało się nam zbudować parter budynku, a w tym roku poddasze. Mamy już prowizoryczny dach i okna. Przygoda trwa dalej... Poniżej efekty naszej pracy.

blog budowlany - mojabudowa.pl

 Piwnica   

blog budowlany - mojabudowa.pl

Kolejny rok i parter

blog budowlany - mojabudowa.pl

zbrojenie stropu było zadaniem dla całej rodziny :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Lato 2016 - nareszcie widać nasz domek :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Jeśli zima będzie w miarę łagodna postawimy kominy oraz ścianki działowe. Oczywiście dam znać jeśli coś będzie się działo. Pozdrawiam. 


Komentarze (2)
autor:kasiula  dodano: 2016-12-01 | 21:11:17
To witamy na blogu,z ciekawością będę śledzić Wasze poczynania.
Odpowiedź do kasiula
autor:nika85  dodano: 2016-12-01 | 22:06:12
witam również i mam nadzieję, że obecność tutaj będzie nie tylko ciekawą przygodą, ale również dostarczy nam wielu informacji i inspiracji. Pozdrawiam